/05.12.2021 r. – 11.12.2021 r./

W drugą niedzielę Adwentu w liturgii słowa rozlega się głos św. Jana Chrzciciela, który wzywa wszystkich do przygotowania drogi dla Pana. Bóg przychodzi nieustannie. Chce być blisko człowieka. Aby Go zobaczyć, trzeba otworzyć serce i zmienić życie. Adwentowy głos proroka jest przypomnieniem, że czas szybko mija, a Bóg może przejść obok nas niezauważony.

Witamy wszystkich uczestników tej Eucharystii. Zapraszamy Was do wspólnej  modlitwy w następujących intencjach:

1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi:

• w poniedziałek o godz. 17.3o w kościele na Lachach
  • w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.

3.  W nadchodzących dniach w  liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja;
  • we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego
  • w środę – uroczystośc Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele parafialnym  odprawimy o godz. 7.15; 9.oo i 16.3o, a w kościele  na Lachach o godz. 18.oo. W czasie Mszy świętej roratniej o godz. 16.3o dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej i wszystkim chętnym poświęcimy medaliki.

4. Zapraszamy Parafian i Gości do udziału w Mszach św. roratnich. Od poniedziałkudo piątku o godz. 16.3o odprawiamy Msze św. roratnie z udziałem dzieci. W soboty o godz. 7.15 Msze św. roratnie z udziałem dorosłych.

5. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą św. oraz w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Zapraszamy do wspólnej refleksji na temat zagadnień synodalnych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w ramach Kręgu Biblijnego w środę o godz. 17.3o w domu katechetycznym.

7. W czwartek od godz. 16.oo spowiedź dla dzieci, które nie skorzystały z sakramentu pokutyw ubiegłym tygodniu.

8. W piątek od godz. 18.oo  spowiedź dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej, młodzieży szkół średnich, młodzieży pracującej i studentów, o godz. 18.3o Msza św. młodzieżowa.

9. Opłatki oraz świece wigilijne można nabywać w kancelarii dzisiaj po Mszy św. oraz w tygodniu w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

10. Z dniem 1 grudnia wprowadzono obostrzenia dla wiernych, którzy uczestniczą w nabożeństwach. Ilość uczestników każdej liturgii /także pogrzebowej/ zmniejszono z 75 do 50 %. Do liczby tej nie wlicza się osób zaszczepionych. Podczas uczestnictwa w liturgii nadal obowiązuje nakaz zakrywania maseczkami ust i nosa.

11. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie  i funkcjonowanie naszych świątyń. Dziękujmy również za wszystkie ofiary wpłacane na konto parafii i składane osobiście.

Na adwentowy czas troski o swoją wiarę

niech nam wszystkim Pan Bóg teraz pobłogosławi.