Przybądź Panie, bo czekamy...

27 lis 2021   13:58

Adwent to czas radosnego oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. To czas szczególny, czas w którym człowiek uświadamia sobie wielką miłość Boga. Najbardziej charakterystycznym zwyczajem adwentowym są Roraty. Jest to codzienna Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nazwa “roraty” pochodzi od pierwszych słów łacińskiej pieśni na wejście śpiewanej w okresie Adwentu – “Rorate coeli” (Niebiosa, spuśćcie rosę).

Coraz bliżej do Bożego Narodzenia. Maryja i Józef wędrują do Betlejem…
My również wędrujemy…. Tylko dokąd? Gdzie jest nasze Betlejem? Gdzie ma się dla nas narodzić Chrystus?

Niech ten święty czas, będzie dla nas czasem modlitwy i zadumy, czasem, który przybliży nas do Chrystusa.

W naszym kościele Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.3o. Dzieci zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Msza św. roratnia dla dorosłych - w soboty o godz. 7.15. Nie zmarnujmy szansy, aby jeszcze mocniej umocnić się w wierze i godnie przygotować się na przyjście Pana.

Pozostałe aktualności