ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH

07 lis 2021   19:00

Odpust Zupełny za zmarłych

Penitencjaria Apostolska również w tym roku wydała dekret, aby odpusty związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych rozszerzyć na cały miesiąc listopad:

Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

 

Pozostałe aktualności